ЯМБОЛ ЗАГУБИ ОТ ГОСТУВАЩИЯ БАЛКАН

Отборът на Балкан (Ботевград) постигна очаквана победа в двубоя си от XV кръг на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при визитата си на Ямбол с 87:68 (26:21; 22:11; 17:21; 22:15).

Александре Гаврилович беше най-резултатен за ботевградчани – 15 точки, Микаел Хоплинс добави 14 точки, а Венцислав Петков и Ламаркъс Рийд завършиха с по 12 точки.

Станислав Говедаров вкара 16 точки за домакините, а Лейрон Смит отбеляза 10 точки.

Баскетболистите на Балкан контролираха събитията на терена от самото началото на двубоя, като най-явно това си пролича през втората четвърт, когато момчетата на Небойша Видич бяха почти безпогрешни и се оттеглиха на почивката с двуцифрена преднина – 48:32.

Третата четвърт бе за домакините от Ямбол, които успяха да свалят четири точки от изоставането си, но в заключителния период „зелените“ отново вдигнаха оборотите, като не оставиха никакво съмнение, че са по-класния отбор и заслужено се поздравиха с крайния успех – 87:68

Източник: sportal.bg