Обратно към категорията

ПЪРВА ПОБЕДА ЗА ЯМБОЛ В НБЛ

Какво се случи: Ямбол постигна първа победа в НБЛ през 2017/2018. В своята зала “Диана” селекцията на Иван Чолаков се наложи над Спартак Плевен с 87:73 в мач от 2 кръг в мъжкия ни елит. Ямболии имат в актива си и 1 загуба, докато отборът на Александър Дяковски е с баланс от 0-2.

Най-добри: Американецът Алън Арнет със сигурност ще запомни дебюта си за Ямбол след като картотеката му бе уредена едва преди два дни, заради забавяне на жълтата му карта. Гардът обаче се представи силно в първия си мач за новия отбор и отбеляза 20 точки, които допълни с 11 борби и 4 асистенции за 30 минути.

От неговите съотборници Евгени Иванов се отчете 15 точки, а другият янки Брайкус Перин приключи с 12 и 6 асистенции.

Даворин Кунтич свърши доста работа за Спартак и също стигна до двойните показатели – 24 точки и 11 борби. Уладзимир Крисевич добави 15. Капитанът Герасим Николов реализира 13 точки и направи 6 асистенции. Седрик Боуен остана с 10 плюс 10 борби.

Повратна точка: След равностойно първи 10 минути, триото Брайкус Перин, Евгени Иванов и Стоян Петков се разигра и изведе домакините до 47:28 на голямата почивка. След паузата плевенчани опитаха да намалят изоставането си чрез Константин Коев, Герасим Николов и Даворин Кунтич, но Алън Арнет се развихри и даде тон на Ямбол, който стигна до крайното 87:73.

Какво предстои: На 20 септември от 18.30 ч. в Плевен Спартак приема Левски, а ден по-късно от 18.00 ч. Ямбол гостува на Берое.

Източник: bball.bg