Полина Тодорова се завърна със сребърен медал от международен турнир

Състезателката от лекоатлетически клуб „Тунджа”/Ямбол/ Полина Тодорова спечели сребърното отличие на провелия се в събота, 13 януари, международен турнир „Академик”. На пистата на „Асикс Арена” в столицата, пред  ямболската състезателка на дистанцията от 800 метра завърши само европейската вицешампионка от 2017 година за девойки Лиляна Георгиева.

Тя пробяга дистанцията за 2,13,63, Полина Тодорова финишира след нея с резултат 2,13,75. На третото място се класира лекоатлетката на „Академик”/София/ Боряна Чепилева с доста по-слаб резултат. На четвърта позиция завърши още една състезателка на лекоатлетически клуб „Тунджа”, това бе Виктория Георгиева, която спря хронометрите на 2,17,25.

Треньори на сребърната медалистка Полина Тодорова и на Виктория Георгиева са заслужилият треньор Йордан Атанасов и Галина Атанасова.