Обратно към категорията

АНГЕЛ НАЙДЕНОВ АЛАРМИРА: Нова огромна вълна от нелегални мигранти се очаква да влезе в Европа

   

АНГЕЛ НАЙДЕНОВ АЛАРМИРА: Нова огромна вълна от нелегални мигранти се очаква да влезе в Европа

Ангел Найденов цитира изследване, според което 80% от мигрантите не работят, а 38% споделят възгледите на джихадистите
Очаква ли се близо 7 милиона бежанци да влязат от Африка и Турция в Европа? Бившият министър на отбраната Ангел Найденов заяви в "Здравей, България", че Центърът за изследване на отбраната и сигурността е представил „едно сериозно изследване” по въпроса за миграцията в Европа и България. Изследването е наречено „Миграцията в Европа: Голямото разминаване между политици и граждани”, тъй като огромен процент европейски граждани не одобряват миграционната политика.
 
Около 74% в Европа и 80% в България не одобряват миграционната политика, която се провежда от политиците. Около 73% от европейците смятат, че миграцията е нещо лошо.
 
Интересен факт в проучването е, че голям процент от градското население има притеснения заради мигрантите. Ангел Найденов показа статистика, според която 153 800 души са мигрантите, живели в България през 2017 г., което е с 50 хиляди повече от предходната 2016 г.
 
„Колко точно чуждестранни граждани от тези, които сме свикнали да наричаме мигранти от Близкия изток и Северна Африка, живеят в момента в България, е една от големите мистерии в справките на МВнР и Агенцията за бежанците”, каза той.
 
Също такава мистерия е и колко струва издръжката на мигрантите, които са в България”, добави Найденов.
 
 
Той уточни, че потенциално 6 милиона и 860 хиляди мигранти могат да влязат в Европа, но това не е сигурно число. От тях 4,4 милиона са на територията на Турция и 2,5 милиона - в Северна Африка.
 
„Нелегалните пресичания на Средиземно море в рамките на миналата година са 184 хиляди”, каза той. С бежанците, които влизат в ЕС през Гърция, Кипър и Испания, броят става по-голям.
 
Той уточни, че се пропуска вторичната миграция, а именно - на мигранти, които вече живеят в европейските държави.
 
„В Германия са около 270 хиляди, смята се, че до края на тази година ще станат 390 хиляди”, каза Найденов за хората от мигрантските семейства, които се събират.
 
 
Около 3 000 са заловените за нелегално пресичане на България през 2017-а година, което е по-малко, отколкото предходната година. Найденов уточни, че нелегалните, които са заловени на изход от България, са три пъти повече, отколкото тези, които са хванати на влизане.
 
Между 300 и 800 лева е издръжката на един мигрант у нас, казва бившият военен министър. Икономическият ефект от присъствието на мигрантите в Европа е отрицателен, добави Найденов. От тях работещи са едва от 18 до 20%, а другите са на социални помощи.
 
 
„Голяма част от мигрантите проявяват голяма изобретателност, търсейки по-платежоспособните социални системи”, каза той.
 
Една от „нелицеприятните истини” е, че „голяма част от бежанците са противници, неприемащи, несподелящи западноевропейските ценности и начин на живот, неинтегрирани и нежелаещи да се интегрират”, каза той. Близо 50% от мигрантите смятат, че европейските общества трябва да се управляват по законите на религията, каза Найденов, цитирайки данни на изследване на отбраната и сигурността. Близо 38% от мигрантите споделят целите на джихадистите.  
 
В рамките на българското европредседателство трябва да се преразгледат Дъблинските споразумения, каза той.
 
„Второто нещо е да бъдат активирани допълнителните сили към европейските служби за брегова и гранична охрана”, заяви Найденов.
 
„Третото е, че трябва да бъде разгледан и предложен механизъм по отношение на квотната система”, добави експертът по сигурността.
 
„Квотната система се провали”, подчерта той, но добави, че е необходима нова, общоевропейска политика.















Вижте още

 

Напиши коментар

Клик за нова
Попълнете всички полета!

Няма публикувани коментари. Публикувай първия коментар!

Реклама

Банер 1

 

Времето в Ямбол

Видео

60 години любов, разбирателство и подкрепа
Вие се съгласявате с нашите бисквитки, ако продължите да използвате този уебсайт. Повече информация
 Настройки на "бисквитките"   Приемам!