Получено на 12 Септември 2012 в 13:18 от P.IVANOV

Павлин Иванов и Будучност с победа и загуба в Сплит

Българинът и съотборниците му играха контроли с местния отбор
Младежкият национал Павлин Иванов продължава да води подготовка със своят нов отбор Будучност Подгорица. Българинът и неговите съотборници бяха преди няколко дни в Хърватия, където освен тренировки имаха и два контролни мача. Те срещнаха местния Сплит и записаха една победа и една загуба.
Първата среща бе спечелена от домакините с резултат 70-60. Сплит тръгна добре в мача и на почивката водеше с 18 точки. До края преднината бе задържана, като единствено в последните минути бе намалена. Павлин Иванов взе участие в този двубой и се отчете с 6 точки.
Във втората среща Будучност взе реванш и победи с 68-62. Черногорците взеха аванс от 11 точки след първото полувреме, но със силна трета част Сплит се върна в мача и намали само на 1. В последните десет минути Будучност удържа напъните на домакините и се поздрави с победата. Иванов игра по-добре от първия мач, а общо завърши с 8 точки.