ЯМБОЛСКИТЕ БАСКЕТБОЛИСТИ ПАК БИХА! ТОЗИ ПЪТ АКУЛИТЕ ОТ БУРГАС!

16/01/11 15:55:06коментари:0

ImageВъзпитаниците на Иван Чолаков изиграха тази вечер поредния си победен мач. В последен двубой от XIV кръг на Националната

Баскетболна Лига те гостуваха  на  Черноморец (Бургас)  в зала "Бойчо Брънзов".

Резултатът -  86:83
Симон Финчгар беше най-резултатен за успеха - 26 точки, а Станислав Говедаров и Давор Сатлер добавиха съответно по 16 и 14.
Капитанът на Черноморец Димитър Рошманов изигра един от най-добрите си мачове от началото на сезона, като завърши с 20 точки, 7 асистенции и 3 борби, а Цветелин Иванов и Симеон Найденов приключиха съответно с по 23 и 20 точки, но и това не спаси бургазлии от поредното поражение.

В препълнена от ямболски фенове зала срещата започна много оспорвано, като в първите минути и двата отбора се отчетоха с пропуски, което се отрази и на резултатността - 6:5 в полза на Ямбол след пет минути игра. Последваха две досадни грешки в нападение за домакините, което позволи на Дурчев и Финчгар да отбележат за 10:5. В оставащото време за момент гостите отново поведоха, но след това ямболските баскетболисти отново надделяха.
Вторите десет минути започнаха със серия от 4:0 за Черноморец, която изведе тима на Дечо Коешинов напред - 20:17. Атаките на домакините продължиха, като Симеон Найденов мкара седем поредни точки, с което увеличи преднината на тима си - 27:20 при точно седем минути до края на полувремето. Наставникът на Ямбол Иван Чолаков взе едноминутно прекъсване, след което възпитаниците му затегнаха играта си и това им помогна да обърнат резултата в своя полза - 28:27 след точни стрелби на Финчгар и Сатлер, както и два успешни наказателни на Говедаров. До почивката "Акулите" така и не успяха да се съвземат, което доведе и до покачване на пасива им - 35:41.

Третата четвърт започна с точна стрелба на Рошманов, но след това ямболци поеха инициативата, амбицирани да си гарантират успеха далеч преди края на срещата. В тези минути над всички беше капитанът на отбора ни Станислав Говедаров, който наниза седем безответни точки за 56:41. Последва прекъсване за Дечо Коешинов, като след него и до края на частта, възпитаниците му подобриха малко играта си, но това им позволи единствено да съкратят изоставането си до 10 точки - 52:62.

Решителните десет минути отново започнаха с размяна на точни стрелби, като за Черноморец точни бяха Рошманов и Найденов, а за ямболци отбеляза Финчгар. Последваха две добри защити за бургазлии, което от своя страна доведе до стопяване на разлика до пет точки - 59:64, но след това момчетата на Иван Чолаков включиха на високи обороти и пак поведоха с двуцифрена разлика. "Акулите" се хвърлиха да търсят обрат със стрелба от далечно разстояние, но опитите на Иванов и Христо Захариев се оказаха неуспешни. Силите на домакините не стигнаха за повече и Ямбол се поздрави с крайния успех - 86:83.