Баскетболистите на Ямбол приключиха с победа редовния сезон

Баскетболистите на Ямбол приключиха с победа редовния сезонБаскетболистите на Ямбол победиха в последен за редовния  шампионат  на НБЛ  кръг състава на гостуващия Левски с 93:81. През целия мач ямболският отбор контролираше мача и не даде никакъв шанс на сините. Двуоят на практика бе решен още в първата четвъртина, която бе спечелена  от  домакините с 23:10. На полувремето Ямбол водеше с 16 точки-52:4лувреме гостите успяха само да намалят аванса на Ямбол  с няколко точки. Двата отбора играха освободено-мачът бе без значение за класирането-Левски няма да участва в плейофите и приключи сезона. Ямбол пък ще чака  плейоите-където излиза в ролята на аутсайдер в първия кръг на елиминациите срещу шампиона лукойл Академик. Всъщност точно тази позиция може да помогне на Ямбол да се изяви откъм най-добрите си страни.В мача срещу Левски  най-резултатен бе Ники Върбанов - с 23 точки, а с двуцифрен актив приключиха още - Стоян Петков-10, Венци Петков-18,  Станислав Говедаров-12, Острев-10.