Обратно към категорията

Осем медала за ямболските скачачи от Държавното първенство по скокове на батут

батут
Състезатели от 17 клуба по скокове на батут от страната определиха най-добрите в този спорт за 2017 година. Домакин на Държавното първенство по скокове на батут беше Ямбол. Представителите на местните спортни клубове „Енчо Керязов” и „Космос” спечелиха осем медала.

С три златни и три сребърни медала завърши първенството СК „Енчо Керязов”, а СК „Космос” спечели два бронзови медала.
Два от медалите за СК „Енчо Керязов” са при синхронните двойки. Шампиони във възрастовата група 9-10 години при момичетата станаха Александрина Драганова и Дария Георгиева, а сребърен медал спечелиха И. Георгиева и К. Пехливанова.
В индивидуалното красиране шампион при момчетата до 8 г. стана Красимир Мартинов, а при 15-16-годишните златото грабна Жестин Димитров.
Александрина Драганова при момичета на възраст 9-10 години и Кристиан Димитров  при юношите на 13-14 г. спечелиха сребърни отличия.
СК „Космос” има бронзови медали при синхронните двойки при момичета на възраст 9-10 години – Ивет  Николова и Светла Димитрова, и при мъжете – Георги Илиев.
Много аплодисменти и грамота получи и най-малкият учасник при момчетата – Любомир Миайлов (5г.)
Отборният шампион по скокове на батут стана клуб „Имидж” – Русе.
В индивидуалното класиране при мъжете държавен шампион стана Мариян Михалев от СК „Добри Костин” – Стара Загора, а при жените -  Христина Пенева от СК „Акро Арт” – Габрово.
След държавното първенство Федерацията ще определи националния отбор за подготовка за световното първенство по скокове на батут, което ще се проведе у нас през октомври 2017 г.

Снимки: Мариета Пехливанова, Теодора Димитрова, в-к Делник