Ямбол с категоричен успех в Плевен

Отборът на Ямбол записа нова победа в Националната Баскетболна Лига, след като снощи се наложи при гостуването си на Спартак (Плевен) с 91:77 (23:21; 29:16; 18:21; 21:19) в среща от XI кръг на редовния сезон.
Алан Арнет беше най-резултатен за победителите – 27 точки, Брайкис Перин се отличи с „дабъл-дабъл“ – 21 точки и 12 асистенции, а Станислав Говедаров и Стойо Чолаков приключиха съответно с по 13 и 10 точки.
Герасим Николов вкара 23 точки за домакините, а Николай Маринов завърши с 22 точки.
Първата четвърт премина равностойно и след 10 минути игра резултатът бе 23:21 в полза на Ямбол, но в първава половина на втората четвърт гостите вдигнаха оборотите и се откъснаха напред с двуцифрен аванс, който се запаси до почивката – 52:37.
През второто полувреме домакините от Плевен се опитаха да се върнат в мача, като на два пъти успяваха да свалят изоставането си до 10-11 точки, но силите им не стигнаха за повече и в крайна сметка победата остана за гостите – 91:77 в полза на Ямбол.