Обратно към категорията

„Ямбол” отпадна за Купата на България

Баскетболистите на „Ямбол” загубиха с разлика от 32 точки реванша от четвъртфиналите срещу „Рилски спортист” в Самоков и отпаднаха от турнира за Купата на страната.

Двубоят се изигра в сряда, 17 януари, и завърши при резултат 106:74 за отбора, воден от Людмил Хаджисотиров. Домакините дръпнаха чувствително още след първата четвърт, завършила при    26:17, а на полувремето авансът им стигна 16 точки. Като добавим и преднината от 6 точки, която „Рилски спортист” имаше от мача в зала „Диана”, на практика всичко в този четвъртфинал приключи още след първото полувреме.

Най-резултатен за Самоков бе Златин Георгиев с 19 точки, следван от центъра Еван Раванел с 18 точки , Йордан Бозов с 14 , Травис Тейлър с 12 точки и 10 борби.

За „Ямбол” най-точни в срещата бяха двамата американци. Брайкъс Перин вкара 18 точки, а Алан Арнет приключи с 16 точки.

Баскетболният маратон между двата клуба продължава тази събота, 20 януари, когато в зала „Диана” отборите ще се срещнат в мач от шампионата. / в-к "Делник"