Тунджа Ямбол е новият шампион при момчетата U12

Тунджа Ямбол е новият шампион при момчетата U12, след победа на финала срещу БУБА Баскетбол със 70:49, съобщи БГ баскет.

Ямболии загубиха от БУБА в груповата фаза, но след това изиграха страхотни мачове, за да стигнат до трофея. За последно Тунджа спечели на тази възраст през 2015-а година.

БУБА стартира добре двубоя, но бързо позволи обрат. В силната си петица Тунджа Ямбол направи страхотна серия от 15-0 и се откъсна напред. Във втората петица столичани наваксаха до голяма степен изоставането си в началото на следващия период, но Тунджа се окопити и възстанови десетина точки аванс. На почивката двата тима се оттеглиха при 31:24.

Третата четвърт обаче премина под абсолютната доминация на Тунджа, като ямболии я спечелиха с 22:10 и дръпнаха в един момент с 20 точки.

В последната част БУБА продължи борбата на терена, но в действителност загуби тази под коша, а Тунджа имаше и страхотна успеваемост в атака.

Разликата продължи да расте до 25 точки с три минути до края, когато всяка интрига вече бе приключила.

Марк Шопов бе най-резултатен с 21 точки, Никола Нанков добави 17, а Никола Енчев - 13.

Даниел Хинков се отчете с 19 точки, а Калоян Колев реализира 14 за БУБА, включително всички 10 в третата част за тима.