Ямбол срази Спартак/Плевен в драматичен двубой

Ямбол срази Спартак/Плевен в драматичен двубойВ невероятен трилър баскетболистите на Ямбол записаха победа срещу силния състав на плевенския Спартак.
Мачът започна вихрено за домакините , които буквално матирваха на няколко пъти защитата на плевенчани и след десет минути игра водеха с 22:12. Гостите обаче се вдигнаха през втората четвъртина и на полувремето губеха само с точка-36:37 за Ямбол. Спартак продължи, въпреки яростната съпротива на Ямбол, да трупа макар и трудно актив и в края на третата част водеше с 66:61. Гостите вероятно решиха, че мачът е свършил, когато в началото на последните десет минути поведоха с 9 точки. Грешно обаче си бяха направили сметката-Ямбол не се предаде, напротив –отборът бе максимално мотивиран и се раздаде на терена, като феноменални изяви в тази част имаше Венци Петков, за да се стигне до победа с 84:80, която пък буквално взриви трибуните. Треньорът Петров и всички момчета от състава заслужават само адмирации и суперлативи за победата.